başlık açıklama    gelişmiş arama
Yayınlanma : April 15, 2015 | Yazar : Umay
Kategori : Ssvd rehberi | Okunma : 1203

SSVD adayı anneler için ssvd yaptıracak doktor bulmak gerçekten zor, Doktorları ssvd için teşvik etmek ve isteklendirmek için yapılabilecekler hakkında
  

sezaryen sonrası normal doğum mümkünSevgili anneler, malumunuz üzere, bir çok anne ssvd'den habersizken, birilerinden bir şekilde duyarak bu konuya eğilmiş ve ilgi duymaya başlamıştır, buna rağmen bazı anne adayları ise bu konuya halen şehir efsanesi‬ diye bakmakta ve duyduğu halde bu konuyu kulak ardı etmekte, araştırmamakta ve ilgilenmemektedir, dahası kendisi için bir seçenek olarak da görmemektedir.


Ya da, SSVD'nin mümkün olduğunu duymuş ve ilgilenmiş olmasına rağmen cesaret edemeyen ya da çok da umutlu olmayan anneler, diğer annelerin başarılı SSVD hikayelerini duyduklarında kendileri de ümitlenmekte ve kendilerinde cesaret bulmaktadırlar.


Buraya kadar hikaye hepimizin malumu.


Şimdi, yukarıda anlattığımız her şeyin DOKTORLAR için de geçerli olduğunu unutmayın. Doktorlar da tıpkı anneler gibi meslektaşlarının başarılı SSVD hikayelerinden cesaret almakta, artan ssvd hikayelerini ve uygulamalarını gördükçe kendileri de SSVD konusunda cesaretlenmekte ve ümitlenmektedirler. Ayrıca bu girişimin doktorlar açısından YENİ BİR TERCİH NEDENİ olacağını doktorlar da bilmektedir. Farkında olmayanlara da HATIRLATILMALIDIR.


Unutmayın ki, şu anda SSVD yaptırmış olan her doktor, bir zamanlar SSVD yaptırmamış bir doktor idi. Yani her doktorun bir ilki var. Ayrıca SSVD yaptırmak için özel bir doktor olmaya ya da özel bir eğitim ya da sertifika almaya gerek yok.


Bakanlık bu konuda ciddi çalışmalar yürütmektedir, mesela doktorlar artık SSVD için Sezaryenden aldıklarından daha FAZLA PARA ALACAKLAR. Ancak hastaneler hala sezaryenden daha fazla kazanmaya devam edecek gibi, o ayrı!


Gelgelelim asıl konuya; bulunduğuz bölgede SSVD destekleyecek doktor bulamadığınızda; yakın illerden birinde, örneğin Ankara'da ssvd desteklediği bilinen bir doktordan ssvd için uygun aday olup olmadığınızı öğrenin, ne yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendirir, daha sonra kendi bölgenizde anlayışlı, konuşulabilen, işinde başarılı, tercih edilen ve bilinen bir doktora gidin.


SSVD destekleyen doktorun söylediklerini aktararak ondan da sizi ssvd konusunda desteklemesini isteyebilirsiniz, doktorlar da meslektaşlarının başarıları ile bu işe cesaretlenmektedirler. Bu konunun ne kadar güncel ve önemli olduğunu, bakanlığın bunu desteklediğini her gün yüzlerce belki binlerce annenin ssvd adayı olarak bu yola başvurduklarını ancak yeterli destek bulamadıkları için gereksiz bir şekilde ve istemeyerek sezaryene maruz kaldıklarını anlatın. Kendisinin bunu başarması ve desteklemesi durumunda ne denli tercih edilebileceğini, sizin de yapmış olduğunuz gibi çevre illerden bile ziyaret edilebileceğini anlatın.


Ondan SSVD konusunda biraz araştırma yapmasını, sizi destekleme konusunda ciddi bir şekilde düşünmesini isteyin. Umarız tabularını yıkacaklardır.
Yeni SSVD adayı anneden çok, yeni SSVD destekçisi doktora ihtiyacımız olduğunu unutmayın.


Son olarak, SSVD için ısrarcı olmazsak, onlar Sezaryen için ısrarcı olurlar.
Bilinçlenin ve Bilinçlendirin.


Let'sssvd..
İlk puanlamayı siz yapın!


Ssvd rehberi kategorisinde en çok okunanlar

ssvd hakkında yanlış bilinenler ve mitler
ssvd sırasında uterus rüptürü (rahim yırtılması) riski
Doğum ve Sezaryen Eylemi Yönetimi
Sağlık Bakanlığı Doğum Eylemi Yönetimi
ssvd için nasıl hazırlanmalı
Ssvd rehberi kategorisine en son eklenenler

Sağlık Bakanlığı Doğum Eylemi Yönetimi
Doğum Psikoloğu ve Doula
Ssvd için doktor bulamıyorum
Doğum ve Sezaryen Eylemi Yönetimi
ssvd hakkında yanlış bilinenler ve mitler


there are no comments...

Sosyal