başlık açıklama    gelişmiş arama
Yayınlanma : March 04, 2014 | Yazar : Umay
Kategori : Neden Ssvd | Okunma : 1338

Eskiden beri sezaryen nedeni olarak kabul edilen ve saptanması durumunda sezaryen uygulanan bir çok etmen artık geçerliliğini yitiriyor, siz de bu nedenlerden dolayı sezaryen uygulanmış birisiyseniz mutlaka okumalısınız
  
Bir önceki sezaryen ile doğum için belirtilen nedenler aşağıdakilerden biri verilmiş olup da tekrar sezaryen ile doğum yapmayı düşünüyorsanız, sezaryen için karar vermeden önce sağlık kuruluşunuz ya da doktrounuz bu nedenlerin güncelliğini görüşebilirsiniz:

Distosia: Distosia servikal dilatasyon, küçük pelvis ya da bebeğin büyük olması nedeniyle nedeniyle yavaş, uzun ve zor bir doğum anlamına gelir. Önceki sezaryenler için bu neden verilen birçok kadın bir sonraki doğumunu vajinal yoldan yapmakta ve ilk bebeklerinden daha büyük bir bebek dünyaya getirme eğilimindedir!

Büyük bir bebek illa ki sezaryen gerektirir diye bir şart yoktur. Ne pelvis ne de bebeğin başı rijid (şekil değiştirmeyen) değildir ve her ikisi de doğumu kolaylaştırmak için şekil değişikliği gösterir. Doğum sırasında bir kadının pelvisin açılmasını sağlamak için yapabileceği belirli teknikler vardır, böylece büyük bir bebeğin doğumunu gerçekleştirebilir. Örneğin, çömelme pelvis açıklığını %10 oranında artırır.

Genital Herpes: Genital bölgesinde herpes olan kadınlar doğum sırasında bebeğe herpes geçme riski olduğu için hemen hemen her zaman sezaryen ile doğum yaptırılırdı. Doktorlar hamileliğin son haftalarında kültürleri inceler ve aktif virüs bulursa planlı sezaryen önerirlerdi. Bugün ise uzmanlar doğum sırasında görünür bir lezyon olmadığı sürece, normal vajinal doğum yapılabilabileceğini belirtmekte ve bunu tavsiye etmektedir.

Fetal Tehlike: bebeğin hayatını tehdit eden fetal bir sıkıntı veya başka bir komplikasyon riski varsa, çoğu annenin sezaryen ile doğum yapmayı düşüneceğinden nerdeyse kuşku yoktur. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, 90'lı yıllarda yılında sezaryen doğumların %9'u fetal sıkıntı nedeniyle yapılmaktaydı. Fetal sıkıntı hallerini saptamak için fetal kalp atış hızı izlemesi SSVD prosedürün rutin bir parçası olabilir.İlk puanlamayı siz yapın!


Neden Ssvd kategorisinde en çok okunanlar

Neden ssvd tercih etmeliyim
Sezaryen ile doğumun anne ve bebeğe etkileri
sezaryen nedenleriniz bunlardan biriyse bir daha düşünün
Neden Ssvd kategorisine en son eklenenler

Sezaryen ile doğumun anne ve bebeğe etkileri
Neden ssvd tercih etmeliyim
sezaryen nedenleriniz bunlardan biriyse bir daha düşünün


there are no comments...

Sosyal